Dietrichsteinská hrobka

  
Dietrichsteinská hrobka, původně loretánský kostel sv. Anny, kde se poutníci klaněli Černé Madoně loretánské. Toto poutní místo založené kardinálem Dietrichsteinem bylo také vzorem pro výstavbu pražské Lorety. Po požáru kostela sv. Anny v roce 1784 se zachovaly pouze obvodové zdi kostela s fasádou navrženou Johanem Bernardem Fischerem z Erlachu. Zázračná soška byla přenesena do farního kostela sv. Václava. V polovině 19. století ruinu kostela sv. Anny přestavěli Dietrichsteinové na rodinnou hrobku. Nyní se zde nachází 45 rakví a 3 urny s ostatky příslušníků rodu Dietrichsteinů.
Slavné poutnické minulosti města a historii lorety – nynějšího hrobního kostela rodu – je věnována výstava Od loretánského kostela k hrobce Dietrichsteinů, která je umístěná
v patře této významné mikulovské památky. Instalaci doplňují i hrobové nálezy získané zde při antropologickém výzkumu, zajímavostí jsou zrestaurované hedvábné šaty Karolíny Maxmiliány, kněžny z Dietrichsteina, v nichž byla v roce 1734 v hrobce pohřbena.

Kontakt:
Náměstí, tel. 720 151 793 , e-mail: hrobka@mikulov.cz , www.mikulov.cz

Otevírací doba:
  duben, květen, červen, září, říjen: Po–Ne: 10–17;
červenec, srpen: Po–Ne: 9–18;
listopad–březen: pouze pro skupiny od 10 osob, nutná telefonická rezervace
  

Vstupné:
  plné 70 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 190 Kč;
večerní prohlídky: plné 100 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 250 Kč;
vstupné listopad-březen: plné 100 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 250 Kč
Zobrazit na mapě
  1. Managing Director
  2. Managing Director
Chcete využít naše služby?
Máte zájem o spolupráci v některé z uvedených oblastí?
Kontaktujte nás